İstanbul Ticaret Borsası

               

 • BAŞKAN'DAN
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

  Kasım
  2022
  İSTİB'de 3. Dönem

  Kıymetli Dostlarım,

  İstanbul Ticaret Borsası seçimleri ardından yol arkadaşlarımızla üçüncü dönemimize başladık. Büyüklerimizin “Önce refik, sonra tarik” yani “Önce yola çıkılacak yoldaş, sonra yol” diyerek altını özellikle çizdikleri yol arkadaşlığının önemini geçen 9 yılda gördük. Gördük ki, birlikte aynı istikamete baktığınız, aynı heyecanı duyup, aynı coşkuyla hareket ettiğiniz arkadaşlarınız olduğu sürece, yolun zorluk ve sıkıntıları sizi hiç etkilemiyor. İfade etmeliyim ki biz Meclis Başkanımızla, Yönetim Kurulu Üyelerimizle ve bize her zaman ışık tutan Meclis ve Komite Üyelerimizle İSTİB’li olmayı bir ayrıcalık haline getirdik. İSTİB Ailesi’nin karşısına “dayanışmayı”, “yardımlaşmayı”, “birlikte çalışmayı”, “birlikte başarmayı” yazdık.

  Şemsiyesi altında insanların kenetlenerek, üyesi ve ülkesi için proje ürettiği İSTİB’i, çok kısa bir zaman içinde Türkiye’nin en etkin ticaret borsası haline getirdik. Bir yandan üyelerimize küresel ticaretin gereklerini ulaştırıp onları dijital çağa hazırladık; diğer yandan Borsamızın hizmet kalitesini artırıp kurumsal yapısını güçlendirdik. Bir asra yaklaşan borsa olmanın birikimiyle Türkiye’nin tarım politikasından gıdaya, hayvancılıktan tarım teknolojisine kadar her konuda fikir üretip vizyon çizen İSTİB, üyeleriyle büyürken, üyelerini de büyüttü.

  Son iki dönemin her yılı, bir önceki yıldan daha büyük çalışmalara şahit oldu. Hükümet ve iş dünyası nezdinde artan etkinliğiyle üyelerinin özgüvenini tazeleyen Borsamız, nitelikli ve deneyimli yol arkadaşlarımızla bünyesindeki her sektöre dinamizm getirdi. Şimdi aynı arkadaşlarımızla, aynı dinamizm ve ruhla 67. Döneme yine birlikte yürüyoruz. Seçimlerden sonra dediğim gibi “Çok daha deneyimli ve güçlü olarak yola devam ediyoruz. İstanbul Ticaret Borsası, son yıllarda çok aktif bir sivil toplum kuruluşu gibi çalışıyor, çalışmayı da sürdürecek. İSTİB temsil ettiği sektörlerin çözüm ortağı oldu, olmaya devam edecek.”

  Değerli Yol Arkadaşlarım,

  67. Dönemde her kuruma nasip olmayan çifte mutluluk yaşayacağız. Bir ay sonra karşılayacağımız 2023’te Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılını idrak edeceğiz. Bundan hemen sonra, 2024’te de Ticaret Borsamızın 100. yılını kutlayacağız. İnanıyorum ki 100. Yılımızda deneyimli, birikimli, nitelikli seçilmiş ve atanmış arkadaşlarımızla beraber İSTİB’in adını, “Türkiye’nin yüz akı” bir kurum olarak her yere yazdıracağız. Daha çok iş, daha çok hizmet ve daha çok proje üreterek, Türkiye Yüzyılı’na en büyük katkıyı yapan örgüt olacağız.

  Koca Usta Mimar Sinan, kendi dönemini “çıraklık, kalfalık ve ustalık” diye üçe ayırır. Üyelerimizin büyük teveccühüyle başladığımız Üçüncü Dönemimiz de bizim ustalık dönemimiz olarak kayıtlara geçecektir. Eminim ki, yeni dönem, İSTİB Yönetimine geldiğimizden bu yana yaşadığımız en etkili dönemimiz olacaktır. Çünkü biz üç dönemdir, İSTİB’te ve görev aldığımız tüm kurumlarda yerli ve milli üretim derdiyle yanıp tutuşan, küresel entrikacılara karşı uyanık durmayı vazife bilen, devlet ve millet sevdasını her türlü çıkarın önünde tutan bir gelenek oluşturmaya, yeni bir girişimci nesil yetiştirmeye gayret ettik. Üstad Necip Fazıl’ın “Tomurcuk derdinde olmayan ağaç odundur” sözünün doğruluğuna inanıyoruz. Bu yüzden doğru bildiğimiz yolda, hiç tereddüt etmeden yürüyoruz. Çünkü biz ülkemize ve milletimize inanıyoruz. Çünkü biz Türkiye Yüzyılı’nı kuracak Türk girişimcilerine inanıyoruz.

  Yeni dönem hayırlı olsun.

   

Etkinlik Takvimi
İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.
 
       
Sektörel Sorun ve Çözüm Önerileri
       Dijital Tarım Pazarı'na (DİTAP) nasıl üye olunur?