İstanbul Ticaret Borsası

                       

 • HABERLER
 • BAŞKAN KOPUZ "ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİN VERDİĞİ MESAJI DUYALIM"
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.  BAŞKAN KOPUZ "ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİN VERDİĞİ MESAJI DUYALIM"
  (17.03.2023 . 20:20:32) (Okuma: 73)

  İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, Çanakkale Deniz Zaferinin 108. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Çanakkale Savaşı bizim için bir zafer olmanın çok ötesinde anlamlara sahiptir. Çanakkale’de o günün Osmanlı coğrafyasının dört bir yanından gelmiş gencecik askerler memleketi korumak için gazi olmuş, şehitlik mertebesine ulaşmışlardır. Çanakkale’nin muazzez topraklarında Boşnak Arap’la, Çerkez Laz’la, Pomak Gürcü’yle, Türk Kürt’le koyun koyuna yatmaktadır. Bu şehadet denizinden bizlere kardeşlik ve birlik mesajı vermektedirler. Bugün biz bu mesaja kulak vermeli, şehitlerimizin çığlığını duymalı ve bunu asla aklımızdan çıkarmadan milli birlik ve bütünlük içinde güçlü Türkiye için çalışmalıyız. Her türlü ayrılıkçı fikirle, bölücü örgütlerin istisnasız tamamıyla aramıza mesafe koymazsak Çanakkale ruhundan uzaklaşırız, milli birlikten ayrı düşeriz” dedi.

  Çanakkale Savaşının, tarihimizdeki en kritik varoluş mücadelesini verdiğimiz Milli Mücadelenin temel taşı olduğuna inandığını belirten Başkan Ali Kopuz, “Bizim Milli Mücadelemiz, bütün mazlum milletlere ilham vererek, emperyalistlere karşı yapılan savaşların fitilini ateşlemiş ve 20. yüzyıl tarihini şekillendirmiştir. Bugün üzerinde yaşadığımız vatanımızın sınırları da bu savaşlarla çizilmiştir. Bu nedenle Çanakkale ruhuna sıkı sıkıya sarılmak Türk vatanının bütünlüğünü korumak, güçlü, büyük Türkiye için çalışmak anlamına gelir” dedi.

  Çanakkale Savaşlarında canını feda eden şehitlerimizin dünya durdukça unutulmayacağını belirten Ali Kopuz, “Mevzubahis vatan olduğunda savaşa güle oynaya giderek büyük bir zafer kazanan atalarımız, dezavantajlı olduğumuz bir durumda bile yedi düvele “Çanakkale geçilmez!” demiştir. Bugün bize düşen, nesillerimize ilham olan Çanakkale ruhunu her daim yaşatarak ülkemizi bu şuurla ileriye taşımanın gayretinde olmaktır. Çanakkale Zaferinin aziz şehitlerine Allah’tan rahmet diliyor, kahraman ecdadımızı minnetle anıyorum” dedi.

   

Etkinlik Takvimi

Galeri

İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.
 
       
Sektörel Sorun ve Çözüm Önerileri
       Dijital Tarım Pazarı'na (DİTAP) nasıl üye olunur?