İstanbul Ticaret Borsası

                       

 • HABERLER
 • İSTİB BAŞKANI ALİ KOPUZ’DAN 103 AMİRAL’İN MUHTIRASINA TEPKİ
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.  İSTİB BAŞKANI ALİ KOPUZ’DAN 103 AMİRAL’İN MUHTIRASINA TEPKİ
  (04.04.2021 . 15:32:06) (Okuma: 157)

  “TARİHİMİZDEKİ NİYETİ EN AÇIK MUHTIRA BU, KÜÇÜMSENMEMELİ VE AĞIR BİÇİMDE CEZALANDIRILMALI…”

  İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, 103 emekli amiral imzasıyla yayınlanan darbe imalı bildiri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugüne kadarki tüm muhtıralarda muğlak tabirlerle, ‘demokrasinin rayından çıkması, irticanın hortlaması, huzur ve güven ortamının bozulması’ gibi ifadelere tanık olduk. Bu kez ayrıcalıklı konumlarının özlemiyle yanıp tutuşan kifayetsiz bir grup mütekait askeri oligarşi temsilcisi niyetlerini açık açık dillendirmiştir: Büyüyen, güçlenen, savunma sanayisi içindeki yerlilik oranı sürekli yükselen, bir yıllık küresel salgının olumsuz etkilerine rağmen ihracatı rekorlar kıran Türkiye’nin önüne set çekmek… Böyle bir durumun kimin işine yarayacağını, kimin isteyeceğini yüce milletimizin takdirine sunuyorum.

  İSTİB Başkanı Ali Kopuz, “Kanal İstanbul’un yapılmasını Türkiye’nin güvenliğine bir tehdit olarak görmek, sürekli gelişen askeri eğitim sistemini eleştirmek bir tarafa sorulması gereken soru bence ‘Siz kimsiniz ve bu açıklamayı yapmak ne haddinize’dir” diyerek şunları söyledi: “Aslında mütekait generallerin bu açıklaması hukuk dışılık açısından da bir ilktir. Diğer darbeciler yaptıkları hukuksuzluğu en azından TSK İç Hizmet Kanununun 35. Maddesine dayandırıyorlardı. Bu hukuk dışı ve sorumsuz bildirinin kesinlikle küçümsenmemesi, açılan soruşturmanın en kısa zamanda tamamlanması ve sorumluların en ağır biçimde cezalandırılması, Türkiye demokrasisinin sağlığı için kaçınılmaz gerekliliktedir.

Etkinlik Takvimi

Galeri

İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.
 
       
Dijital Tarım Pazarı'na (DİTAP) nasıl üye olunur?

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin DİTAP Projesi Hakkındaki Sunumu