İstanbul Ticaret Borsası

                       

 • HABERLER
 • TOBB HEYETİNİN RİZE TEMASLARI
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.  TOBB HEYETİNİN RİZE TEMASLARI
  (30.07.2022 . 19:09:24) (Okuma: 147)

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Başkan Yardımcısı ve İSTİB Başkanı Ali Kopuz ve TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri Rize’de bazı temaslarda bulundu.

  TOBB heyeti öncelikle Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’i makamında ziyaret etti.

  Ardından Rize Ticaret Borsasını ziyaret eden heyet, Meclis üyeleri ile bir araya gelerek üyelerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında görüşmeler yaptı.

  Rize Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti sırasında Rize TSO Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi’nin açılışına katılan TOBB heyeti burada Gümrük ve Ticaret eski Bakanı Hayati Yazıcı ile bir araya geldi.

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Rize TSO tarafından düzenlenen “Rize’nin Yıldızları Ödül Töreni”ne de katıldı. Hisarcıklıoğlu törende yaptığı konuşmada Karadeniz’i güneye bağlayan Ovit Tüneli’ni tamamlandığını, Rize-Artvin Havalimanının faaliyete açıldığını belirterek, “İnşallah tüm bunlar sayesinde, insanıyla, doğasıyla, çayıyla zaten marka olan Rize’miz, turizmde ve ekonominin diğer alanlarında da markalaşıp, ismini duyuracak” dedi.

  TOBB olarak Rize’ye hep büyük önem verdiklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, önce bir ilkokul ve sonra da bir Fen Lisesi ve bir İmam Hatip Lisesi yaptıklarını, Türkiye’yi Kafkaslara açan Sarp Sınır kapısını modernize ettiklerini söyledi.

  Rizeli Oda/Borsa Başkanlarının talebiyle, TOBB Yönetim Kurulu olarak bir önemli karar daha aldıklarını aktaran Hisarcıklıoğlu, Ardeşen, Çayeli ve Pazar’a, 3 yeni okul daha yapacakları müjdesini verdi.

  Rize Ticaret ve Sanayi Odası ve Rize Ticaret Borsası ile iftihar ettiğini belirten Hisarcıklıoğlu, her ikisinin de akredite, 5 yıldızlı Oda-Borsa olduğunu, üyelerine Avrupa standardında hizmet sunduklarını söyledi.

  Heyet, Rize ziyaretini Çay Çarşısı ve Pazar Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti ile tamamladı.

   

   

Etkinlik Takvimi
İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.
 
       
Sektörel Sorun ve Çözüm Önerileri
       
Dijital Tarım Pazarı'na (DİTAP) nasıl üye olunur?

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin DİTAP Projesi Hakkındaki Sunumu