İstanbul Ticaret Borsası

                       

 • HABERLER
 • ZUCHEX FUARI BAŞKAN KOPUZ’UN KATILIMIYLA AÇILDI
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.  ZUCHEX FUARI BAŞKAN KOPUZ’UN KATILIMIYLA AÇILDI
  (15.09.2022 . 13:31:54) (Okuma: 107)

  32. Uluslararası ZUCHEX Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı; TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İSTİB Başkanı Ali Kopuz’un katılımlarıyla açıldı.

  Fuarın açılışı 15 Eylül 2022 tarihinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

  Fuar açılışında konuşan Başkan Ali Kopuz; züccaciye sektörünün, sahip olduğu bilgi birikimi ve cesur girişimcileriyle, dünyada önemli bir noktaya geldiğini, üretim, istihdam ve ihracatta büyük pay sahibi olduğunu söyledi.

  Sektörün cari fazla veren ender sektörlerden olduğuna dikkat çeken Kopuz, “Ülkemize net döviz kazandırıyor. Sektörün toplam ihracatı 2021 yılı itibarıyla önceki yıla göre yüzde 33,5 artarak 6 milyar dolar oldu. İthalatı ise yaklaşık 1,2 milyar dolar. Yani 4,8 milyar dolar dış ticaret fazlası veriyorsunuz” dedi.

  Kopuz; sektörün olgunlaşma ve kendini dünyaya kabul ettirme sürecini tamamladığını vurgulayarak, “Önümüzdeki dönem, tasarım odaklı anlayışla, dünya liderliğine oynayacağımız dönem olmalı. Biz de sektörümüzün, önümüzdeki dönem çalışmalarına ışık tutmak amacıyla, 2017 yılında TOBB Türkiye Züccaciye Meclisimizi kurduk. Sektör Meclisimiz çatısı altında, güçlü bir sesle taleplerimizi ve sorunlarımızı dile getiriyoruz, ilgili yerlere iletiyoruz ve bunların takipçisi oluyoruz” şeklinde konuştu.

  ZÜCHEX Fuarının; 2021 yılında, 142 ülkeden 36,332 ziyaretçi ile 650 katılımcı firmayı bir araya getirdiğini ve tüm fuarlar içinde, toplam katılımcı sayısı en fazla olan 7. fuar olduğunun altını çizen Kopuz, bu sene gerçekleştirilecek fuarın daha bol katılımcılı olması temennisinde bulundu.

  Kopuz; açılış konuşmalarının ardından TOBB Türkiye Züccaciye Meclisi Üyelerinin stantlarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Etkinlik Takvimi
İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.
 
       
Sektörel Sorun ve Çözüm Önerileri
       Dijital Tarım Pazarı'na (DİTAP) nasıl üye olunur?