İstanbul Ticaret Borsası

               

 • İSTİB
 • guvenli2023istanbul
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

  İSTANBUL TİCARET BORSASI

  Güvenli2023 İstanbul Eğitim Sertifika Projesi

   

  BAŞVURULAR TAMAMLANMIŞTIR

  Kayıt ve eğitim programı ile ilgili sorularınızı

  adem.keskin@istib.org.tr

  mail adresine iletebilirsiniz...

  EĞİTİM PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ - EĞİTİMCİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ 

  SINAV TARİHLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

   

  “Güvenli2023 İstanbul” isimli projemizle;

  25 Ocak-6 Şubat 2021 tarihleri arasında Borsamıza kayıtlı gıda üreten ve satan tüm gıda işletmelerine yönelik uluslararası standartlar yanında, Tarım Bakanlığı ve TSE’nin Covid-19 sonrası ürün ve üretim güvenliğine ilişkin standart ve klavuzlarına uyum, güvenilir üretim, ürün güvenliği, ürün tanıtım ve iletişim, sunum teknikleri gibi eğitimler verilecektir.

  Projemiz, İstanbul Ticaret Borsası liderliğinde, Güvenilir Ürün Platformu yetkilileri koordinatörlüğünde yürütülecektir. Eğitime katılacak katılımcılar eğitim sonunda online sınava tabi tutulacaktır. Sınavda başarılı olanlar “Güvenli2023 İstanbul Güvenilir Ürün Eğitim Sertifikası” almaya hak kazanacaktır. Sertifika Borsamız tarafından Güvenilir Ürün Platformu onaylı olacak ve katılımcılara online ve basılı olarak gönderilecektir.

  Söz konusu eğitimler 1 hafta olacak şekilde (25-30 Ocak 2021 tarihleri arası) düzenlenmiş olup, tekrarı 2.hafta (01-06  Şubat 2021 tarihleri arası) yapılacaktır. Zoom platformu üzerinden düzenlenecek online eğitimler için işletmeler 3 kategoriye ayrılacak olup, bu kategoriler içindeki toplam 12 müfredat alt başlığı ile eğitime tabi tutulacaktır.

  Bunlar;

  1-Üretim işletmeleri için eğitim programı (1.kategori)

  • ÜR1-Üretim aşamasında ürün güvenliği standartlarının belirlenmesi ve uygulanması TSE Covid 19 güvenilir ürün standardı bilgilendirme/ Covid önlemleri kapsamında personel hijyeni eğitimi
  • ÜR2-Tedarik zincirinde ürün güvenliği eğitimi
  • ÜR3-Üretim haricindeki operasyonel süreçlerde ürün güvenliği
  • ÜR4-Pandemide markalaşma, iletişim ve pazarlama

   

  2-Hazır gıda satışı ve servisi yapan işletmeler için eğitim programı (2.kategori)

  • HZ1-Servis aşamasında ürün ve tüketici güvenliği standartlarının belirlenmesi ve uygulanması/ TSE Covid 19 güvenilir ürün standardı bilgilendirme/Covid önlemleri kapsamında personel hijyeni eğitimi
  • HZ2-Tedarik zincirinde ürün güvenliği eğitimi
  • HZ3-Üretim haricindeki operasyonel süreçlerde ürün güvenliği
  • HZ4-Pandemide markalaşma, iletişim ve pazarlama

  3-Perakende firmaları için eğitim programı (3.kategori)

  • PER1-Perakende’de ürün ve tüketici güvenliği/TSE Covid 19 güvenilir ürün standardı bilgilendirme/Covid önlemleri kapsamında personel hijyeni eğitimi
  • PER2-Tedarik zincirinde ürün güvenliği eğitimi
  • PER3-Üretim haricindeki operasyonel süreçlerde ürün güvenliği
  • PER4-Pandemide markalaşma, iletişim ve pazarlama

   

  2 hafta sürecek projede her bir katılımcı seçeceği kategori/kategoriler için 2’şer saatten 4 ders sonunda toplam 8'er saat eğitim alacak olup bu eğitimleri tamamlayanlar online sınava girebilecektir. Alınması zorunlu 4 dersi seçerken aşağıdaki programda sunulan haftaiçi/haftasonu alternatiflerine göre seçim yapılabilecektir. Alternatifler hafta ortası akşam saatleri ve hafta sonunu kapsamaktadır. Bu doğrultuda firmalar kendilerine uygun gün ve saatlere göre alması gereken 4 ders için kayıt yaptırabileceklerdir. Kişi sınırlaması bulunmamakla birlikte firmalardan birden fazla kişi katılabilir ancak her kişinin 4 dersi doldurma zorunluluğu vardır. Her katılımcı zoom programına girişte isim/soyisim yazarak ve kendine ait mail ile giriş yapacaktır. Yoklama, online sınav ve sertifikaların düzenlenmesi için gerekli tüm işlemler ve yazışmalar kişiye ait mail üzerinden gerçekleştirilecektir. Programa kayıt için 22.01.2021 tarihine kadar başvuru formunun doldurularak gönderilmesi gerekmektedir.

  Not: Eğitimlerimiz ücretsiz olup, her katılımcı için ayrı başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Kayıt için belirteceğiniz e-posta adresinize Zoom bağlantı linkleri iletilecektir, bu çerçevede kayıt esnasında güncel e-posta adresinizi yazmanızı saygıyla arz ederiz.

Etkinlik Takvimi
İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.
 
       
Sektörel Sorun ve Çözüm Önerileri
       Dijital Tarım Pazarı'na (DİTAP) nasıl üye olunur?