İstanbul Ticaret Borsası

               

 • BAŞARI HİKAYELERİ
 • ZÜLKÜF KOPUZ - GÜNDOĞDU GIDA
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

  Zülküf Kopuz - Gündoğdu Gıda

  Doğal Peynirde Perakende Paket İnovasyonu, Dizaynı, Sunumu ve Tasarımı Alanında Dünyanın Bir Numarası

   

   

  Nantwich Tarım Cemiyeti (Nantwich Agricultural Society) tarafından düzenlenen ve dünyanın en büyük ve en iyi peynir yarışması olarak gösterilen Nantwich Uluslararası Peynir Yarışması (International Cheese Awards)’nda 2015 yılının kazananları görkemli bir törenle açıklandı.

   

  31 farklı ülkeden 4.615 peynir ve süt ürünü çeşitlerinin katılımıyla yeni bir dünya rekoru kıran organizasyonda zafere ulaşan bir Türk firması da vardı: Gündoğdu Gıda.

   

  1897’den beri İngiltere’nin Nantwich kentinde düzenlenen yarışma bu yıl 27-28 Temmuz 2015 'te gerçekleşti. Gündoğdu Gıda, bu köklü organizasyonda "Doğal peynirde perakende paket inovasyonu, dizaynı, sunumu ve tasarımı" dalında Altın Ödül kazanarak ülkemize büyük bir gurur yaşattı.

   

  Gündoğdu Gıda, “dışı da peynir içi de peynir” sloganıyla sunulan “Bohça Peynir” (Poucheese) ile sadece büyük jürinin değil yarışma Genel Sekreteri Adrian Lawrence’ın da dikkatini çekmeyi başardı.

   

   

  Lawrence, Gündoğdu Gıda’nın yarışmalarında birincilik ödülüne ulaşan ilk ve tek Türk firması olduğunu söyleyerek emeği geçen herkesi kutladı ve önümüzdeki yıl Gündoğdu Gıda’yı yeniden yarışmalarında görmek istediklerini iletti.

   

  İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyesi ve Gündoğdu Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Zelkif Kopuz ise: “Bu ödülle kalitemizi uluslararası alanda tescillemiş olduk. Birincilik ödülünü böylesi köklü bir organizasyonda kazanmamız ayrı bir gurur vesilesi olmuştur” dedi.

   

  Bu ödülle yurtdışında rekabet edebilir bir kuruluş olduklarını da gösterdiklerini belirten Kopuz, “Ülkemizi dünyanın en büyük ve en iyi yarışmasında başarıyla temsil etmiş olmanın gururunu duymaktayım. Hem bizi bu ödüle layık görenlere hem de destekleri için borsamıza teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Umarım diğer Türk firmalar da uluslararası yarışmalarda bu tarz başarılara imza atarlar ve ülkemizi gururlandırırlar” şeklinde konuştu.

   

  En Hızlı Büyüyen İlk 100 Şirket Arasına Girerek Ödül Aldı

   

  Aynı zamanda, İSTİB Yönetim Kurulu üyesi Zelkif Kopuz’un Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Gündoğdu Gıda Süt Ürünleri Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş Türkiye’nin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde, TEPAV ve AllWord Network işbirliğinde yapılan en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi arasına girdi. Gündoğdu Gıda Süt Ürünleri Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Zelkif Kopuz ödülünü, TOBB Başkan Yardımcısı ve İSTİB Başkanı Ali Kopuz’dan aldı.

   

Etkinlik Takvimi
İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.
 
       
Sektörel Sorun ve Çözüm Önerileri
       Dijital Tarım Pazarı'na (DİTAP) nasıl üye olunur?