İstanbul Ticaret Borsası

 

 • BAŞKAN'DAN
Başvuru Yapan: Gerçek Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Yapan: Tüzel Kişi

4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince istediğim bilgi veya belgeler aşağıda belirtilmiştir. Gereğini arz ederim.


T.C. Kimlik No (*)

:     


Ad Soyad (*)

:     


E-Posta (*)

:     


Telefon (*)

:     


Faks (*)

:     


Geri Dönüş Tercihiniz

:    


Adres (*)

:     İstenilen Bilgi / Belge (*)

:     


(*) Zorunlu alanların doldurulması gerekmektedir.

  Ekim
  2019
  Barış Pınarı Harekâtı’nın en büyük destekçisiyiz

  İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, “Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz / Bu yol ki hak yoldur, dönme bilmeyiz, yürürüz” diye yazarken, sanki bugünleri işaret etmişti. Türkiye’nin beka sorunuyla karşı karşıya kaldığı ve üzerimize bir kâbus gibi çöken Birinci Dünya Savaşı ve sonrasındaki gelişmeler karşısında Türk Milletine bu dizelerle cesaret vermeye çalışmıştı. Gerçekten de o yıllarda Anadolu’yu bile bize çok gören bir emperyalist düzenle karşı karşıya kaldık. Allah’a binlerce şükür ki, “hak bildiğimiz yoldan dönmediğimiz için” bu coğrafya bize bin yıldır vatan olmaya devam ediyor.

   

  Milli Mücadelenin başlamasından 100 yıl, Cumhuriyetin ilanından 96 yıl sonra Türkiye, tekrar bir planın, yok edilişin içine çekilmek isteniyor. Önce Irak, ardından da Suriye’de başlatılan iç savaşı müteakiben yaşanan gelişmelerle Türkiye’yi tehdit eden bölücü terör örgütlerine var olma imkânı verildi. Hatta özerk bölgeler, bağımsız devletçikler oluşturma girişimleri teşvik edildi. Üstelik bütün bunlar, müttefik görünümlü ülkelerin desteğiyle yapılmakta. İşte son günlerde başlatılan Barış Pınarı Harekâtıyla, Türk Milletinin göz bebeği kahraman Mehmetçiklerimiz tarafından, Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu büyük tehlike bertaraf ediliyor.

   

  9 Ekim 2019’da Suriye sınırı üzerinde başlayan “Barış Pınarı” adlı sınır ötesi harekâtımız hem sahada, hem masada başarıyla devam ediyor. Ülkemizin bütünlüğü ve güvenliği ile Milletimizin bağımsızlığını sağlamlaştırmayı amaçlayan Barış Pınarı Harekâtıyla, ülkemiz ve bölgemiz için büyük tehdit ve tehlike olan terör koridorunu ortandan kaldırıyoruz.

   

  Böylece Türkiye’de yaşayanlar dâhil olmak üzere, can ve mal güvenliği olmadığı için korku içinde hayatta kalma mücadelesi veren Suriyeliler buradaki güvenli bölgelerde iskân edilecek. Hükümetimiz bu konuda önemli bir projeyi teröristlerden temizlediği bölgede hayata geçirecek.

   

  Kahraman Türk ordusu, bir kez daha PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerine haddini bildirerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtararak, bölgeye huzur ve barış getiriyor. İstanbul Ticaret Borsası olarak biz Barış Pınarı harekâtının en büyük destekçisiyiz ve maddi-manevi tüm gücümüzle Hükümetimizin ve Mehmetçiğimizin yanındayız. Türkiye’yi barış harekâtı sebebiyle eleştirenlere de bir çift sözümüz var: Siz ülkenize ve halkınıza yönelik bir tehdit ortaya çıktığında, teröristlerle nasıl mücadele ediyorsanız biz de öyle mücadele ediyoruz. Teröristlere hadlerini bildiriyor ve hiçbir tereddüde, hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımızı kullanıyoruz. Kullanmaya da devam edeceğiz.

   

  Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekâtlarını nasıl kararlılıkla yapıp tehlike ve tehditleri bertaraf ettiysek, Barış Pınar’ında da aynısını yapacağız. Türkiye’yi yıkmak, yakmak isteyen herkese haddini bildireceğiz. Bu konuda kararlılıkla ve cesaretle hareket eden Kahraman Ordumuza ve Başkomutanımıza güveniyoruz. Allah’ın izniyle sahada da masada da kazanmaya devam edeceğiz. Kimse bize 100 yıl önceki Türkiye muamelesi yapmaya cesaret edemeyecek. Allah, Mehmetçiğimizi muzaffer kılsın, yâr ve yardımcısı olsun.

   

 • USD5.8758
 • EURO6.5387
 • STERLIN7.6909
 • ISV. FRANK6.0981
Güncelleme: 17.1.2020 15:30
E-Dergi

E-DERGİ
Ocak - Şubat 2020

İstek, öneri, memnuniyet ve şikayetlerinizi belirtiniz.
   
       
İstanbul Ticaret Borsası
TOBB